Terapia Yumeiho®

Stan kręgosłupa w ogromnej mierze warunkuje zdrowie całego organizmu a kłopoty z kręgosłupem oznaczają nie tylko problemy z poruszaniem się, ale rzutują również na pracę wszystkich organów wewnętrznych.

Bardzo ważne jest dobre zrozumienie oczywistego faktu, że to właśnie układ kości miednicy poprzez kość krzyżową wpływa na właściwe ustawienie całego kręgosłupa, a nie odwrotnie! Łatwo sobie to wyobrazić, że kiedy „cokół” jest krzywy, osadzony w nim kręgosłup nie może pozostać prosty. Niestety większość z nas (ponad 90 proc. ludzi!) rodzi się z nieprawidłowym ustawieniem kości miednicy i już od lat dziecinnych razem z nami „rosną” problemy z kręgosłupem.

Terapia YUMEIHO®  wykazała i udowodniła, że warunkiem skutecznego leczenia dolegliwości pleców i kręgosłupa jest przywrócenie prawidłowego ustawienia kości miednicy.

Terapia YUMEIHO®  będąc naturalną i nieinwazyjną metodą terapeutyczną pomaga skorygować ustawienie kości miednicy i kręgosłupa, rozluźnia zbyt napięte mięśnie, ścięgna i więzadła dzięki czemu przywracana jest naturalna równowaga w całym organizmie.

Terapia YUMEIHO® łączy w sobie masaż ugniatająco-uciskowy, mobilizację stawów i elementy akupresury.

Terapia YUMEIHO®, której twórcą był Japończyk Pan Saionji Masayuki, jest stosowana na całym świecie nie tylko w celach diagnostycznych i zdrowotnych, lecz także profilaktycznych – pomaga utrzymać ciało w dobrej kondycji ruchowej, zwiększa elastyczność wszystkich struktur i stawów w ciele człowieka. Bazę metody stanowi 199 głównych oryginalnych technik, z których terapeuta wybiera te najbardziej odpowiednie dla danego pacjenta.

__________

Uwaga:
Co do zasady zabiegi Yumeiho są niebolesne, jednak wybrane elementy terapii mogą powodować pewne dyskomforty lub drobne dolegliwości bólowe w stopniu zależnym do stanu zdrowia pacjenta i jego osobistej wrażliwości na dotyk, lub w sytuacjach gdy pacjent przychodzi z poważnymi dolegliwościami bólowymi np. zaawansowana rwa kulszowa.