1. Plastry (Tajpy) do Kinezjotapingu często inaczej nazywane są „inteligentną dłonią terapeuty”, gdyż pacjent korzysta z ich stymulujących własności przez 24 godziny na dobę.
 2. Tajpy mogą być przyklejone do skóry nieprzerwanie nawet przez kilkanaście dni, ponieważ ich technologia wykonania zapewnia skórze „oddychanie”.
 3. Plastry używane do Kinezjotapingu nie są nasączone żadną substancją leczniczą, nie mają w składzie leków przeciwbólowych, czy przeciwzapalnych, nie uczulają i są wodoodporne.
 4. Tajpy są bardzo elastyczne, dzięki czemu nie ograniczają ruchów, nie powodują uczucia „ciągnięcia” znanego z efektu, wywoływanego przez tradycyjne plastry.
 5. Oklejanie Plastrami można wykonywać tak, aby wspomagały pracę mięśni, stabilizowały stawy, rozluźniały tkanki miękkie, wspomagały pracę naczyń krwionośnych i limfatycznych, a także aby poprawiały elastyczność skóry i blizn.
 6. Plastry działają poprzez skórę na tkankę podskórną, powięź, mięśnie, oraz naczynia krwionośne i limfatyczne, a także więzadła i stawy w sposób aktywizujący proces samoleczenia.
 7. Kienzjotyping bez forsownych czy męczących ćwiczeń rehabilitacyjnych pozwala na:
 • Ograniczenie bóli i zmniejszenie stanów zapalnych:
 • Stabilizację stawów podczas aktywności fizycznej.
 • Zwiększenie mobilności stawów i mięśni,
 • Masowanie powięzi.
 • Stymulację metabolizmu oraz wspomaga relaks tkanek, mięśni i skóry.