WAŻNE!!!

Terapia YUMEIHO® powinna być wykonywana jedynie przez certyfikowanego terapeutę.

Sprawdź aktualną listę certyfikowanych terapeutów:

www.yumeiho.org.pl/terapeuci.php

Opis zabiegu:

Zabiegi YUMEIHO® wykonuje na specjalnie dedykowanym do tego zabiegu materacu.

Typowy zabieg trwa ok. 40 – 60 minut.

Podczas pierwszej wizyty terapeuta dokładnie sprawdza ustawienie miednicy i kręgosłupa a następnie w zależności od wyników diagnozy, wykonuje stosowny zabieg.

Zabieg rozpoczyna się zwykle od masażu ugniatająco-uciskowego danych partii mięśniowych (uciski te wykonywane są w kilku seriach). Podczas zabiegu terapeuta układa też pacjenta w różnych pozycjach, które umożliwiają wykonanie mobilizacji stawów kręgosłupa i – w zależności od potrzeb – pozostałych stawów.

W trakcie lub po zabiegu terapeuta może również określić i zaproponować ilość spotkań koniecznych jego zdaniem do poprawy zdrowia lub całkowitego usunięcia danego problemu zdrowotnego u pacjenta.

Uwaga!

  1. Przed zabiegiem najlepiej założyć miękkie, luźne ubranie oraz należy zdjąć zegarek, okulary, biżuterię.
  2. W przeciwieństwie do zabiegów wykonywanych przez tradycyjnych kręgarzy, którzy zajmują się tylko stawami kręgosłupa, w trakcie zabiegu YUMEIHO® poruszone zostają wszystkie stawy w całym organizmie pacjenta i wtedy podczas stosowania danej techniki daje się słyszeć charakterystyczny dźwięk nastawianych stawów. Dla niektórych osób jest to mało przyjemne doznanie słuchowe, ale nie należy się go obawiać, ponieważ dźwięk ten oznacza tylko, że kości w poruszanych stawach wracają na właściwe miejsce.