Ważne!

Terapia Kinezjotapingu jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym oraz nie wymagającym dużych nakładów finansowych, a jego skuteczność potwierdzają lekarze i pacjenci na całym świecie.

 Opis zabiegu:

  1. Terapeuta przed przyklejeniem Tajpów określa obszar przeznaczony do plastrowania a następnie poprzez odtłuszczenie /odkażenie przygotowuje skórę pacjenta do naklejenia plastrów.
  2. Przygotowuje taśmy, o różnej szerokości i długości które mają być aplikowane bezpośrednio na skórę zwracając uwagę, by po zabiegu nie powodować ograniczeń w ruchomości w stawach.
  3. W zależności od rodzaju schorzenia czy dysfunkcji terapeuta dobiera odpowiednią technikę oklejania:
  • Technika mechaniczna – zwiększenie elastyczności tkanek
  • Technika powięziowa – zmniejszenie wzmożonego napięcia powięzi
  • Technika więzadłowo/ścięgnowa –  stymulacja i normalizacja napięcia ścięgien i więzadeł
  • Technika miejscowa – przeciwbólowa, przeciwzapalna
  • Technika limfatyczna – terapia i profilaktyka obrzęków limfatycznych
  • Technika funkcjonalna – zmniejszenie ograniczenia ruchomości i korekcja niewłaściwego ustawienia segmentów ciała, które utrudniają ruch i pogarszają ich funkcjonalność

Dzięki właściwościom wodoodpornym Plastry mogą być używane nieprzerwanie przez klika dni (max. do 5-u) dotyczy to nawet pacjentów korzystających z zabiegów fizykalnych.

Pacjenci bardzo dobrze tolerują plastrowanie, a efekty pojawiają się bardzo szybko, dzięki czemu kinezyterapia jest bardzo efektywna.