Detoksykacja ma za zadanie usuwanie całej gamy zanieczyszczeń skumulowanych przez organizm współczesnego człowieka w wyniku kontaktu z wysoko przetworzoną żywnością, skażonym środowiskiem lub będącym rezultatem nałogów takich jak papierosy czy alkohol. Nasz tryb życia, nasze środowisko oraz jego zanieczyszczenie mają bezpośredni wpływ na nasz organizm.
Wiele szkodliwych substancji zostaje w wyniku działania tych czynników odłożona w naszym organizmie i nie trudno się domyśleć, że wywołują one szkodliwy wpływ na nasze życie i zdrowie.

Te niebezpieczne substancje, trafiają do naszego ciała za pośrednictwem układu pokarmowego, oddechowego, oraz porów skóry i osadzają się w organie lub za pośrednictwem krwi i układu limfatycznego wędrują do innych organów, aż w końcu wpływają do wątroby, gdzie podlegają filtracji i przemianie w związki chemiczne a następnie powinny być wydalane z naszego ciała.

Jeśli chociaż jeden z naszych organów wewnętrznych jest niewydolny bądź nie w pełni sprawny, niebezpieczne substancje zatrzymywane są w organizmie pozbawiając nas energii lub nadwerężając odporność.

Gdy ilość nagromadzonych toksyn przekracza możliwości obronne organizmu pojawiają się alergie, zatrucia, lub w skrajnych przypadkach uszkodzenia organów w tym również mózgu.

Aby nie dopuścić do sytuacji zagrożenia zdrowia należy dążyć do systematycznego pozbywania się toksyn z organizmu.

Dobrym i szybko działającym sposobem jest właśnie detoksykacja w oparciu o metodę oczyszczania organizmu przez stopy zanurzone w zjonizowanej wodzie.

Skład wody przed i po zabiegu wskazuje na wytrącanie się toksycznych substancji z organizmu.

Po kilku zabiegach patologiczny obraz komórek krwi ulega pozytywnemu przeobrażeniu, znikają złogi zanieczyszczeń, powraca prawidłowy, regularny kształt krwinek – komórki odzyskują pełną zdolność do pełnienia swoich funkcji.