Kinezjotaping – (plastrowanie dynamiczne) – to metoda terapeutyczna, która polega na oklejaniu ciała plastrami o specjalnej strukturze w ściśle określony sposób. Początkowo terapia ta była ona stosowana jako terapia dodatkowa w medycynie sportowej lecz obecnie znajduje szerokie zastosowanie w wielu specjalnościach klinicznych takich jak: ortopedia, pediatria, reumatologia, neurologia, traumatologia narządu ruchu czy chirurgia.

Plastry o specjalnie wykonanej strukturze oddziałują na ciało w sposób stały i aktywują proces samoleczenia, umożliwiając osiągnięcie optymalnych rezultatów terapeutycznych poprzez stymulację układu limfatycznego, poprawę krążenia, regulację tonusu mięśni i aktywację układów uśmierzających ból.

Tajpy / Plastry aplikowane przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę pomagają zniwelować problemy w obrębie narządu ruchu, np. ograniczenia (spowolnienie) przepływu krwi i limfy w warstwie podskórnej zapewniając korzystniejsze warunki do regeneracji w obrębie miejsc zmienionych procesem chorobowym.

Dobrze naklejony plaster utrzymuje się na skórze , zachowując właściwości lecznicze przez co najmniej 120 godzin.