AKUPRESURA (MASAŻ MERIDIANÓW)

Wg medycyny chińskiej we wszystkich meridianach nieustannie płynie energia Qi analogicznie do naszej krwi, która stale przepływa przez nasze żyły. Zablokowanie któregokolwiek z kanałów jest prawie zawsze sygnałem alarmowym poprzedzającym pojawienie się poważniejszej choroby.

Meridiany są kanałami energetycznymi, które znajdują się w ciele każdego człowieka. Kanały te nie są widoczne gołym okiem tak jak żyły czy tętnice, jednak ich obecność można łatwo ustalić poprzez ucisk np. palcem odpowiednich miejsc na ciele lub przy zastosowaniu miernika oporności poprzez badanie rezystancji skóry w miejscach określonych jako punkty akupunktury.

Masaż Meridianów to masaż wzmacniający zdrowie i przywracający właściwy przepływ energetyczny w całym ciele. Masaż Meridianów odblokowuje kanały energetyczne, harmonizuje przepływ energii, stymuluje siły obronne organizmu przyczyniając się do likwidacji w zarodku zaczątków powstawania groźnych chorób np: problemów z układem trawiennym, kłopotów hormonalnych, bóli głowy, chorób układu płciowego, dolegliwości nerek itp.